Klamka zapadła

m.edziecko.pl

Są momenty w życiu, kiedy nagle wszystko staje się jasne. Twoje wahania, wątpliwości uciekają w zapomnienie i dostajesz jasny przekaz, jaką masz podjąć decyzję. Ja, dzisiaj mam dokładnie taki dzień, a w sumie to wieczór.

Zaczęło się niewinnie. Spór o pierdołę, ale skończyło się jak zawsze. Z tego wszystkiego wsiadłam w samochód, wzięłam psa pod pachę i pojechałam po prostu gdzieś odreagować. Pochodziłam, troszkę przewietrzyłam w małej miejscowości obok Gliwic i jest lepiej. Minimalnie. Podjęłam też bardzo ważną decyzję – wyprowadzka musi nastąpić jak najszybciej. Niestety, nie potrafię już funkcjonować z moją mamą pod jednym dachem. Nie wiem, czy to przez różnicę wieku, mój/ jej charakter, ale od pewnego czasu co chwilę jest coś nie tak. Nie będę opisywać o co są te kłótnie ( a w sumie bardziej wyrzuty, jaka to jestem zła i beznadziejna), ale mam tego dość. Mam jeszcze inne problemy, stresuje się nimi, a jeszcze Ona mi dokłada. To się musi skończyć. 

Rano, miałam znowu wątpliwości czy ślub za rok i przeprowadzka do końca 2015 roku jest dobrą decyzją. Teraz wiem, że jest najlepszą, jaką mogę w tym momencie podjąć. Czas odciąć pępowinę, zacząć żyć na odległość, bo inaczej się po prostu nie da … 

Tak jak kiedyś napisałam na moim profilu na FB:

Mieszkanie z rodzicami po 20-tce powinno być surowo zabronione!

10 myśli nt. „Klamka zapadła

 1. Popieram cie w 100% ja miałam 19 lat jak się wyprowadziłam. Nie wiem czy mój wybranek był najlepszym wyborem i nie wiem czy kiedyś się o tym dowiem. Napęd go kocham ale czy to wystarcza, miłość musi płynąć w obie strony. Czas nie potraktował naszego związku łagodnie. Ale pomimo tego że byłam w takiej samej sytuacji jak ty podjęłam najlepsza decyzję o wczesnej wyprowadzce od mamy i rodziny. Kocham ją nad życie tak jak i rodzeństwo. Ale dopiero gdy mieszkamy oddzielnie nasze relacje są naprawdę dobre. To nie tylko chodzi o nasz wiek ze wchodzimy w dorosłość, mamy już swoje zdanie na różne tematy ale też o wiek rodzica, który też się zmienia wraz z wiekiem. Byłam ostatnio w Polsce na urlopie i mieszkałam z mama i doszło do spięcia, tak więc lepiej jest gdy mieszka się oddzielnie, a rodzice wiedzą tylko o tym o czym sami zadecyduje mi im powiedzieć. Natomiast gdy ona przyleciała do mnie na 10 dni od razu jej powiedziałam jakie są u mnie w domu zasady i musi się do nich dostosować. Obeszło się bez problemów bo była gościem w moim domu. Morał z tego taki ze pies najwięcej szczeka na swoim podwórku. Kocham mamę nad rzucie i teraz mamy idealny kontakt z sobą. Pozdrawia i życzę by tobie też się polepszyly kontakty z mama.

  • Dziękuje za dobre słowa!! ;)
   Mam jednak nadzieję, że Twój wybranek jednak okaże się odpowiednim wyborem! ;*
   Co do wyprowadzki to naprawdę, po ostatnich dniach jestem pewna, że zarówno dla mnie, jak i dla niej będzie to najlepsza opcja.

 2. Sama mieszkam z rodzicami, więc wiem przez co przechodzisz. Niestety, tak to już jest, że między dziećmi rodzicami dochodzi do kłótni i różnych nieprzyjemności. Podobnie jak Ty, też nie mogę się doczekać aby zamieszkać tylko z Narzeczonym i sama decydować o tym, co będzie na obiad albo kiedy trzeba poodkurzać (moja mama uważa, że wie wszystko najlepiej i nie lubi jak ktoś ma inne zdanie niż ona).

  Pozdrawiam :)

  P.S. Nie zapominaj, że po każdej burzy wychodzi Słońce :)

  • Olu, dokładnie! :)
   Kiedyś pewnie będę jeszcze tęsknić za tym okresem, kiedy mama gotuje obiady, ale na dziś mam dokładnie takie samo zdanie i marzenia jak Ty! ;)
   Dziękuję za dobre słowa. :*

 3. Nie mieszkam z rodzicami już ponad 2 lata i dobrze mi z tym. Wcześniej, gdy jeszcze zajmowaliśmy jedno mieszkania bardzo często były takie kłótnie o jakich piszesz. Teraz, odkąd mieszkam z Mężem jest całkiem inaczej. Kontakt z mamą jest lepszy niż kiedykolwiek wcześniej. Podjęcie decyzji o zamieszkaniu samemu jest bardzo trudne, ale jeśli rzeczywiście jestem zdeterminowana to dasz radę. Wszystko będzie dobrze, poradzisz sobie ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>